Yosun Duvarlardaki Eşsiz Tasarım Potansiyeli

Yaşayan yeşil duvarlar her zamankinden daha popüler hale geldi ve Amerika'daki duvarlar, mimar ve tasarımcının bitkilere olan ilgisi ve modern alanlar için biyofilik tasarım sayesinde daha iyi görünüyor. Kurulan yeşil duvar trendinden eşit derecede çarpıcı bir seçenek daha ortaya çıktı. Ticari alanların görsel dinamiklerini ve tasarım potansiyelini değiştiren bir şey: Yosun duvarına girin.Yosun duvarlarının yükselişi

Yosun duvarları, bir süredir iç tasarım pazarında ortaya çıkan en çok yönlü ve çekici tasarım öğelerinden biridir. Bu canlı duvar alternatifleri, canlı bir yeşil duvarın tüm ihtişamına sahiptir, ancak sağlıklı yaşam yeşil duvarları için gerekli olan aynı sulama ve aydınlatma gereksinimlerinden arındırılmıştır. Bununla birlikte, bu, moss wall'un ticari ve konut tasarım dünyasında öne çıkma hikayesinin sadece bir parçasıdır.


Form ve işlev, modern alanlarımızdaki Yosun duvarlarının tam hikayesini anlatıyor.


Rentokil İlk Dünya Yosun Duvarı


Şekil, şekil ve stil, tasarımcıların doku ve renk seçeneklerinin derin bir kataloğuyla bir tür tasarım oluşturmasına olanak tanıyan yosunlarda bir arada bulunur. Yosun duvarları aslında hayal edebileceğiniz hemen hemen her şekilde çalışabilir ve hatta gerçekten ilham verici bir görünüm ve his yaratmak için ahşap, taş, succulents ve daha fazlası ile donatılabilir.


Bununla birlikte, işlev Yosun duvarının önemli bir bileşenidir. Yosun, herhangi bir alanla çalışan bir deneyim, ruh hali, desen veya özgünlük geliştirmeye yardımcı olan bir tasarımın aksanı veya merkezi parçası olabilir. Önemli olan, Yosun armatürlerinin uzun vadede daha az çaba ve daha az bütçe gerektirmesidir. Bu faktörler, genel çekiciliğine ve ürüne olan ilginin artmasına katkıda bulunur.


"Yosun duvarları, modern ve çağdaş gibi birkaç farklı tasarım temasında oluşturulabilir. Ambius'un önde gelen tasarım uzmanlarından Laura Burns-Lambert,” bu, sadece bir veya daha fazla yosunun dokusuna sahip monokromatik renkleri içerir " diyor. “Başka bir örnek, ahşap, metal veya tillandsias gibi ilginç dokusal öğeleri içeren kentsel Endüstriyel tasarımdır. Gerçekten de, Yosun duvarlarıyla ilgili en iyi şey, herhangi bir boyut, şekil veya deneyime uyacak şekilde özelleştirilebilmeleridir.”


Ambius tasarımcıları özel bir Yosun duvarı yaratıyor.


Yosun duvarları özellikle marka tabelalarında, etkinlik alanlarında ve küçük vurgu durumlarında kullanım için popülerdir. Büyük ölçekli Yosun tesisatları, konut evlerinde ve çok aileli konutlarda bile her zamankinden daha belirgin hale geliyor.


Biyofilik tasarımda Yosun duvarları

İç tasarımdaki yeşilliklere ve doğal unsurlara yönelik bu eğilim yeni bir şey değil. Son yıllarda, hem büyük hem de küçük işletmeler ve kurumlar çalışanların, Misafirlerin ve müşterilerin refahını daha ciddiye almaya başladıkça talep keskin bir şekilde artmıştır. Sağlıklı yaşam ve marka bilincine sahip tasarım, insanların içte ve dışta doğal ve otantik deneyimler arzusu daha belirgin hale geldikçe her zamankinden daha önemli hale geldi. Moss, işletmelerin boşluğu kapatmasına ve insanların giderek daha fazla talep ettiği tasarım ihtiyaçlarını karşılamasına yardımcı oluyor.


Bu halka tasarım öğeleri sağlık, ama iş yerinde mutluluk ve verimliliklerini – hangi yöneticiler, insan kaynakları uzmanları ve değişim yönetimi uzmanları faydaları da takdir büyüyor yararına nasıl daha tanıdık ve takdir olur gibi spot içine daha fazla ve daha fazla biophilic tasarım hareketi itme yardımcı oldu.


succulents ile Yosun duvarı

Moss Walls için One-Stop-Shop Rehberi:

Bu kadar çok isimle, Yosun duvarlarının tüm avantajlarını tek bir yere koymaya karar verdik:


Biyofilik tasarım unsurlarını içerir

Hava kirliliğine karşı savaşır (zehirli VOC'LERİ emer)

Hiçbir ek aydınlatma gerekli

Hiçbir sulama gerekli

Düşük bakım

Ses kirliliğini emer

Hızlı ve kolay kurulum

Yosun duvarlarında kullanım için uygun olan birkaç Yosun türü vardır. Tasarımcıların amacı, hangi tür yosunların özel iş ihtiyaçlarınıza ve marka hedeflerinize en uygun olacağını belirlemektir. Yosun duvarlarında kullanılan Yosun türleri şunlardır:


  1. Sheet moss

  2. Reindeer moss

  3. Pillow moss

  4. Mood moss

  5. Fern moss

Yosun duvarlarının temel” bilmesi gereken " özellikleri nelerdir? Cevaplarımız var!


Yosun duvarları, yosunun çok yönlülüğü nedeniyle hemen hemen her boyutta veya şekilde olabilir

Yosun duvarları veya panelleri neredeyse sınırsız bir tasarım potansiyeline sahiptir

Ahşap, metal, succulents ve eğrelti otları gibi öğeler genellikle Yosun duvarlarına eklenir

Kullanılan Yosun “canlı” değildir, aksine tasarım kullanımı için korunur

Moss walls, resepsiyon alanları, perakende mağazaları, restoranlar ve pop-up etkinlikleri gibi yerlerde markalaşma girişimleri için mükemmeldir

Bu duvarlar şu anda piyasadaki en ekonomik yeşil duvar seçenekleridir

Yosun duvarları bakım gerektirmez, bakım gerektirmez. Yosun zamanla kuru ve kırılgan hale gelebilir veya tozlu hale gelebilir, bu yüzden bakım planımızı öneriyoruz.

8 görüntüleme0 yorum

Son Paylaşımlar

Hepsini Gör

Mumyalanmış Yosun Tasarımları Hakkında

Korunmuş Yosun hakkında bu kadar harika olan nedir? Korunmuş Yosun orman zeminlerinden hasat edilir ve rengini, dokusunu ve yumuşak, peluş kalitesini korumak için özel bir koruma işlemine tabi tutulur